شناخت صفر تا صد تعمیر جاروبرقی

عمر مفید انواع جاروبرقی برحسب عواملی مانند کیفیت محصول، تعداد دفعات استفاده، میزان رسیدگی و نحوه نگهداری بین هشت تا ۱۰ سال تخمین زده می‌شود. استفاده صحیح و اصولی از این دستگاه، توجه به سرویس‌های دوره‌ای و تعمیر جاروبرقی درصورت آسیب‌دیدگی به افزایش دوام و ماندگاری این محصول منجر خواهد شد. توجه به این نکات هزینه تعمیر دستگاه را به حداقل رسانده و شما را از صرف هزینه‌های گزاف جهت تعویض و خرید مجدد جاروبرقی بی‌نیاز خواهد کرد.

جاروبرقی یکی از لوازم خانگی برقی است که عملکرد صحیح آن برای حفظ بهداشت و نظافت محل زندگی ضروری تلقی می‌شود. این وسیله نیز مانند تمامی وسایل برقی منزل به دلایل متفاوتی نیاز به عیب‌یابی و تعمیر پیدا می‌کند. تعمیر این دستگاه بلافاصله پس از آسیب‌دیدگی و عدم به تعویق انداختن این امر در کاهش هزینه‌های تعمیر نقش اساسی دارد.

اقدام خودسرانه نسبت به تعمیر جاروبرقی بدون بهره‌مندی از دانش و تجربه کافی می‌تواند به افزایش آسیب‌دیدگی و گسترش خرابی‌ها به سایر نقاط دستگاه منجر شود. درصورت نیاز به تعمیر حرفه‌ای و اصولی جاروبرقی تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. در این مطلب مواردی مانند مشکلات رایج انواع جاروبرقی، نحوه تعمیر و لزوم تعمیر این دستگاه توسط افراد متخصص را موردبررسی قرار خواهیم داد.

تعمیر جاروبرقی
تعمیر جاروبرقی توسط افراد متخصص به کاهش هزینه‌های تعمیر منجر خواهد شد

 

آیا جاروبرقی قابل تعمیر است؟

در بیش‌تر موارد آسیب‌دیدگی‌های جزئی یا پیچیده جاروبرقی پس از اتمام مرحله عیب‌یابی برطرف می‌شوند. تعمیرکاران حرفه‌ای قادرند به شما در زمینه تعمیر حرفه‌ای جاروبرقی پاناسونیک، تعمیر دستگاه‌های جاروبرقی فکر، تعمیر جاروبرقی بوش و سایر برندهای سازنده کمک کنند.

با مراجعه به نمایندگی‌های فروش و تعمیر این محصولات مانند نمایندگی تعمیر جاروبرقی بوش می‌توانید از خدماتی مانند تعمیر یا تعویض رایگان قطعات آسیب‌دیده نیز برخوردار شوید.

آیا جاروبرقی ارزش تعمیر دارد؟

تصمیم‌گیری درباره تعمیر یا تعویض جاروبرقی تا حد زیادی به هزینه تعمیر این دستگاه بستگی دارد. تعمیرکاران حرفه‌ای پس از عیب‌یابی دستگاه شما را از نوع و میزان آسیب‌دیدگی، قطعات آسیب‌دیده و هزینه تعمیر یا تعویض قطعات را مطلع می‌کنند.

درصورت آسیب‌دیدگی دستگاه‌های باکیفیتی مانند جاروبرقی الکترولوکس پیشنهاد می‌کنیم که به‌جای صرف هزینه جهت تعویض، نسبت به تعمیر دستگاه اقدام کنید؛ چراکه هزینه تعویض این دست محصولات به مراتب از هزینه تعمیر آن بیش‌تر خواهد بود.

اگر عمر مفید جاروبرقی شما به پایان نزدیک شده و اجزاء تشکیل‌دهنده دستگاه به مرحله فرسودگی رسیده‌اند، خرید یک جاروبرقی جدید گزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه به شمار می‌رود. جاروبرقی‌های قدیمی به‌طور مداوم به تعمیر نیاز پیدا می‌کنند؛ در نتیجه جایگزین کردن این دستگاه‌ها با مدل‌های جدید بهترین و اقتصادی‌ترین انتخاب برای شما محسوب می‌شود.

بررسی مشکلات رایج انواع جاروبرقی

مشکلات رایج انواع جاروبرقی مواردی مانند افت کیفیت مکش، پاره شدن تسمه‌ها، گرفتگی فیلترها، آسیب‌دیدگی موتور و پاره شدن یا آسیب‌دیدگی شلنگ جاروبرقی را شامل می‌شوند. در این بخش مقاله مشکلات رایج انواع جاروبرقی و علل آن را بررسی خواهیم کرد.

افت کیفیت مکش

افت کیفیت مکش به‌عنوان رایج‌ترین مشکل انواع دستگاه‌های جاروبرقی شناخته می‌شود. این مسئله اغلب به دلایلی مانند گرفتگی فیلترها، آسیب دیدن موتور یا پاره شدن شلنگ اتفاق می‌افتد.

پاره شدن تسمه‌ها

استفاده از جاروبرقی طی سال‌های طولانی باعث ساییدگی و پاره شدن تسمه‌ها می‌شود. این مورد نیز یکی از رایج‌ترین عیب‌هایی است که تعمیرکاران در فرایند عیب‌یابی و تعمیر جاروبرقی با آن مواجه می‌شوند.

گرفتگی و انسداد فیلترها

گرفتگی و انسداد فیلترها باعث کاهش کیفیت مکش دستگاه شده و عملکرد مثبت آن را تحت تاثیر قرار می‌دهد. بی‌توجهی به نظافت فیلترها در فواصل زمانی کوتاه و عدم نگهداری صحیح از جاروبرقی از مهم‌ترین عواملی است که به بروز این مشکل منجر می‌شود.

آسیب‌دیدگی موتور

آسیب‌دیدگی موتور یک مشکل بسیار جدی است که به دلایلی مانند داغ شدن بیش از حد، غبارگرفتگی و نفوذ رطوبت رخ می‌دهد. تعمیر موتور جاروبرقی در زمان مناسب و بلافاصله پس از بروز علائم آسیب‌دیدگی به برطرف شدن مشکل با کم‌ترین هزینه ممکن کمک خواهد کرد. ازجمله علائم هشدار سوختن موتور جاروبرقی باید به موارد زیر اشاره کرد:

  • بوی سوختگی
  • افت کیفیت مکش و به تبع آن وارد شدن فشار اضافی به موتور
  • سر و صدای بیش از حد موتور
  • داغ شدن کابل برق جاروبرقی

پاره شدن یا آسیب‌دیدگی شلنگ

پاره شدن یا آسیب دیدن شلنگ یا لوله خرطومی جاروبرقی به افت کیفیت مکش و کاهش راندمان دستگاه منجر می‌شود. این مشکل می‌تواند به علت کشیده شدن بیش از حد شلنگ، مسدود شدن شلنگ یا پیچ و تاب خوردن لوله خرطومی اتفاق بیافتد.

نحوه تعمیر انواع جاروبرقی توسط تعمیرکاران حرفه‌ای

تعمیرکاران حرفه‌ای برای تعمیر جاروبرقی هیتاچی یا تعمیر سایر برندهای تولیدکننده در مرحله اول به عیب‌یابی دستگاه می‌پردازند. پس از مشخص شدن مشکل اصلی جاروبرقی مراحل تعمیر آن براساس نوع آسیب‌دیدگی آغاز خواهد شد. برای مثال در پروسه تعمیر جاروبرقی به دلیل بروز اتصالات داخلی پس از باز کردن دستگاه اقدامات لازم جهت قطع ارتباط سیم‌ها یا تعویض سیم‌های آسیب‌دیده صورت می‌گیرد.

درصورت عدم برخورداری جاروبرقی از مکش کافی نیز اقداماتی مانند تمیز کردن فیلترها، تخلیه یا تعویض کیسه جاروبرقی یا رفع انسداد لوله خرطومی می‌تواند برای برطرف کردن مشکل تاثیرگذار باشد.

توجه داشته باشید که نیروهای متخصص درصورت امکان تعمیر اجزاء آسیب‌دیده جاروبرقی از تعویض آن خودداری خواهند کرد؛ این موضوع باعث می‌شود که هزینه‌های مرتبط با تعمیرات دستگاه به میزان چشم‌گیری کاهش پیدا کند.

لزوم تعمیر جاروبرقی توسط نیروهای متخصص

تعمیر خودسرانه جاروبرقی بدون مهارت کافی می‌تواند به افزایش و گسترش آسیب‌دیدگی و در نتیجه افزایش هزینه‌های تعمیر منجر شود. نیروهای متخصص پس از عیب‌یابی اصولی و یافتن مشکل اصلی نسبت به تعمیر جاروبرقی سامسونگ یا سایر انوع جاروبرقی اقدام خواهند کرد. به این ترتیب تعمیر دستگاه شما با بالاترین کیفیت و کم‌ترین هزینه ممکن صورت می‌گیرد.

پیشنهاد می‌کنیم که به‌منظور تعمیرات تخصصی انواع لوازم الکتریکی خانه و آشپزخانه ازجمله تعمیر جاروبرقی ال جی از نیروهای متخصص گجت گالری کمک بخواهید. به این صورت می‌توانید در تمامی ساعات شبانه‌روز جهت دریافت مشاوره و ثبت درخواست آنلاین تعمیر انواع جاروبرقی اقدام کرده و از تعمیرات حرفه‌ای دستگاه آسوده‌خاطر شوید.

سخن آخر

تعمیر جاروبرقی توسط افراد متخصص مزیت‌هایی مانند کاهش هزینه تعمیر و افزایش کیفیت تعمیر را در پی خواهد داشت. پیشنهاد می‌کنیم که درصورت مشاهده هریک از مشکلات رایج جاروبرقی بلافاصله با تعمیرکاران حرفه‌ای تماس حاصل کرده و نسبت به رفع مشکل دستگاه خود اقدام کنید.